Kontakt
František Bohuslav
B&S Chladiče

Bynovec 11, 405 02
Česká republika
Certifikáty

ISO 9001
ISO 14001
Počítadlo
Bylo zde 202243 návštěvníků.

O firmě

Firma František Bohuslav byla založena již v roce 1990 manžely Bohuslavovými a svou činnost začala vykonávat v Bynovci u Děčína. V začátcích se firma zabývala strojním zámečnictvím, strojní výrobou a také výrobou prvních typů hliníkových chladičů skládaných ze žebrovaných trubek, které byly celosvařované. Tyto chladiče však nesplňovaly všechny potřeby zákazníků pro jejich velkou váhu, malou účinnost, pracnost, cenu atd. A proto firemní vedení rychle pochopilo, že na trhu v segmentu chladičů chybí dodavatel pro malé a střední výrobní série, a že je třeba rozšířit sortiment výrobků a získat technologii takovou, aby toto prázdné místo na trhu zaplnila.

Proto se firemní management rozhodl v roce 2002 zakoupit kompletní technologii pro výrobu hliníkových chladičů metodou tvrdého pájení ve vakuové peci. Protože však nové stroje vyžadovaly nároky na výrobní plochy, firma se rozhodla koupit areál ve Velkém Březně a upravit tyto prostory vhodně pro umístění nových technologií.

V součastné době firma vyrábí skládané chladiče deskožebrované, trubkové a chladiče ze žebrovaných trubek. Dohromady tímto sortimentem už je firma daleko lépe schopna pokrýt většinu požadavků zákazníka a to zejména pomocí deskožebrového provedení chladičů, které jsou výhodné svou rozměrovou univerzalitou, jednoduchostí konstrukce a cenou. Firma může díky tomu jednoduše splnit například výrobu pouze 1 kusu chladiče.

Toto vše vedlo k rozvoji firmy a v součastné době zaměstnává 47 zaměstnanců, rozšiřuje nadále své výrobní možnosti zakupováním nových výrobních strojů a zařízení, rozvojem technické podpory – firma má vlastní konstrukční oddělení, provádí měření a testování výrobků tak, aby dosáhla co nejvyšší kvality a splnění požadavků zákazníka.